1 günde kaç kilo verilir? 1 kilo kaç kalori


Fazlalıklarından hızlıca kurtulmak isteyenler en iyi formülü internette araştırıyor. Ancak işin uzmanları tek tip bir diyetin sağlıklı olmadığını ve bu sürecin kişiden kişiye değişeceğini ifade ediyor. İşte, detaylar…

1 günde kaç kilo verilir?

Uzmanlar sağlıklı bir şekilde kilo verilmesinin doğru olduğunun altını çiziyor. “3 günde 3 kilo” şeklinde ifade edilen, şok diyetler kesinlikle önerilmiyor. İşin uzmanları kişiden kişiye kilo verme hızının değiştiğini ancak sağlıklı olanın haftada 1 ya da 2 kilo vermek olduğunun altını çiziyor. Yani bir günde bir kilo vereceğim şeklinde yola çıkmanız sağlığınız için pek de doğru olmayacaktır.

1 kilo kaç kalori

1 kilo ortalama 7400 kaloriye eşittir. Günlük olarak harcadığınız kalori miktarının %10 ile %30’u üzerine çıkabilirseniz kilo vermeye başlarsınız. Burada da cevabını bilmemiz gereken en önemli soru 1 kilo yağ yakmak için kaç kalori harcamak gerekir sorusudur. 1 kilo ortalama 7400 kalori olduğuna göre, 1 kilo verebilmek için de yine ortalama 7400 yağ yakmanız gerekir. Kilo vermeniz için günlük kalori alımınızı 1200 -1500 arasında olmalı.