5 Adımda Çevrenizde Önemli Bir Birey Olun


Hayatın her alanında kendinizi geliştirmek çevrenize karşı iyi bir intiba bırakmak istersiniz. Ama bunu nasıl yapacağınızı bilmezsiniz. Belki bu yazı size kılavuzluk yapabilir.Elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacak bu yazım hayatınıza yön verebilir.

[tie_full_img]

Ortam
Ortam

[/tie_full_img]

1)İyi Bir Öz Güven Yapın

İyi bir öz güven yapmaya kendimizi geliştirmekle başlayabilirsiniz. Mesela bir sanat kursa gidebilirsiniz, yeni bir işe başlayabilirsiniz. Gittiğiniz kurslarda yada iş yerinde arkadaşlarınız olacak. Bu arkadaşlarınızla muhabbetinizi geliştirebilirsiniz. Bu yapacaklarınız hayatta daha aktif bir birey olmaya yardım edebilir.

[tie_full_img]

Korku
Korku

[/tie_full_img]

2)Kendinize Korkmamayı Telkin Edin

Arada sırada yada ihtiyaç halinde kendinizle konuşun, dinleyin ve telkinde bulunun. Korkacak bir şey olmadığını, yeteneklerinizin olduğunu ve bunları başarabilecek gücünüzün olduğunu kendinize hatırlatın.

[tie_full_img]

Gülümseyen kız
Gülümseyen kız

[/tie_full_img]

3)Kendinizle Barışık Olun

Her sabah uyandığınızda aynada kendinize günaydın diyin, kusurlarınızla barışık olun. Kendinizi güzel bulun kendinizi kötülemekten vazgeçin unutmayın siz güçlü bir bireysiniz. Ama bunları hissederek inanarak söyleyin.

[tie_full_img]

Kalem-Kağıt
Kalem-Kağıt

[/tie_full_img]

4)Hayatınızdaki Artıları Gözden Geçirin

Beynimiz hep yaptığımız negatif anıları hatırlar buda moralimizi bozar tabi. Bu yüzden elinize bir defte-kalem alın yaptığınız pozitif anıları yazın başarılarınızı hatırlayın. Kendinizi yapabileceklerinizi farkına varın.

[tie_full_img]

Öz güven
Öz güven

[/tie_full_img]

5)Diksiyonunuz Ve Görgü Kurallarınız Düzgü Olsun

Kendinizi geliştirmenin bir diğer yolu iyi bir konuşma ve beden dilidir. kendinizi bu alanda geliştire bilecek kurslar yada çevre kuralları vardır.Bunlara dikkat edin. Tabi sizi bu konuda geliştirecek insanlarla arkadaşlık edin.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.