Bağırsak Parazitlerine Şifalı Önlemler


Bağırsak parazitleri karın ağrılarına neden olur. Parazitler vücuttaki vitaminlerden beslenebilir ve bu yüzden yediğiniz yiyeceklerden vücudunuz faydalanamayabilir. Parazitler vücudumuza giren asalaktır. Kıl kurdu, amip , tenya ve giardia parazit türleridir.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Bu parazitler bağırsaklara bulaşarak enfeksiyon kapmaya neden olur. Genelde pis sularda, çiğ etlerde ve kirli ortamlarda çoğalırlar. Kirli havuzlar havlular Kirli atletlerden geçebilir.

• Hindistan cevizi

Hindistan cevizi antioksidan etkisi vardır. Zengin bileşenli olduğu için kurtların ölmesine ve azalmasına yardımcı olur. Bakteriler, viral ve enfeksiyonlara savaş açar.

[tie_full_img][/tie_full_img]

• Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği içerisinde cucurbitacin ile , anti iltihap özeliklidir. Lastif Yani yumuşatıcı özelliği ile bağırsaklardaki bakterileri yumuşatır ve dökülmesine sebep olur.

[tie_full_img]

Kız
Kız

[/tie_full_img]

  • Sarımsak

Çeşitli sülfit bileşenleri bulunan sarımsak bakterilerin sevmediği bir maddedir. Alisenin içeren sarımsak giardia ve bakterileri yok eder.

Haftada 2 veya 3 kere yenildiğinde bağırsaklardaki bakterilerin yok olmasında fayda sağlar.

[tie_full_img]

Isırgan otu
Isırgan otu

[/tie_full_img]

  • Soğan

Sağanda sarımsak gibi özelliklere sahiptir. Güçlü antioksidandır bağırsakların temizlenmesinde önemli rol oynar.

[tie_full_img][/tie_full_img]

  • Pelin Otu

Hem bağırsak kurtlarının hem de parazitlerin yok olmasında yardımcı olur.  Pelin otu, özellikle de giardia parazitlerinin yol olmasında güçlü bir etkiye sahiptir. Pelin otu, anti-parazitik etkisi yüzünden, her türlü bağırsak parazitinin yok olmasında yardımcı olur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.