Cam en güzel nasıl silinir? Cam silmenin püf noktaları


Cam en güzel nasıl silinir? Cam silmenin en önemli püf noktası çekçek kullanmak olabilir. Çünkü en kısa süre içerisinde zahmetsizce camlarınızı pırıl pırıl yapan bu alet, sadece ardından kalan durulama işlemiyle vakit kaybettiriyor. Peki ama öncesinde ve sonrasında camlar nasıl silinmelidir?

 – Camlarınızı silmek için bulaşık kapsülü kullanın. Kapsül içindeki sıvı ve toz karışımlar ideal bir cam temizliği sağlayacaktır. Camların toz tutması gecikecektir.

 – Cam silme aparatları ya da çekçek kullanarak cam suları ile kısa sürede temizlik yapabilirsiniz.

 –  Kendi cam suyunuzu yapmak için suyun içerisine yarı yarıya olacak şekilde yumuşatıcı katarak da camlarınızı silebilirsiniz.

 – Gazete kullanın. Eskiden uygulanan bu yöntem artık yerini mikrofiber bezlere bıraktı. Fakat gazete cam temizliğinde oldukça etkilidir.

 – Fazla kimyasal istemiyorum diyorsanız, arap sabunu ve karbonatı karıştırarak da cam temizleme suyu hazırlayabilirsiniz. 

 – Beyaz sirke de oldukça etkili ve mikrop kırıcıdır. Fakat doğalını kullanmalısınız. Katkı ürünlerinin karıştığı bütün sirkeler, istediğiniz etkiyi vermeyecektir.

Evinize kocaman bir temizlik arşivi yapmak yerine, olan malzemelerle ciddi bir temizlik yapmanız mümkün. Aşırıya kaçmadığınız sürece temizlik yapmak oldukça yararlıdır. Aşırı olması durumunda, maruz kaldığınız kimyasallar, gücünüz ve paranız boşa gitmiş olacak. Sadece siz değil evinizdeki bireyler içinde bu konu geçerlidir.