Çocuğun burun akıntısına ne iyi gelir?


Çocuğun burun akıntısına ne iyi gelir? Burun akıntısı bazı durumlarda yeterince can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Özellikle çocuklarda meydana gelen su gibi burun akıntısı, ebeveynler tarafından hemen çözülmeye çalışılıyor. Burun akıntısını durdurmak için doğal yöntemler kullanmak ve kimyasallara maruz kalmamak, çocuklar için en doğru tedavi biçimidir. Peki ama burun akıntısı nasıl durdurulur?

Burun akıntısını durdurmak için tercih edilen doğal yollar herkes tarafından uygulanabilir. Özellikle uçucu yağları kullanarak ev içerisindeki havayı değiştirebilir ve bütün aile fertlerinin bağışıklık sistemine destek olabilirsiniz.

Burun akıntısı, burun dokularını tahriş eden ya da buradaki iltihabi süreci uyaran herhangi bir şeyden kaynaklanabilir. Soğuk algınlığı, grip, alerjiler ve çeşitli tahriş edici maddeler burun akıntısına neden olabilir.

Doğal yollarla çocuklardaki burun akıntısının giderilmesi için; 1 su bardağı ılık suya 10 damla limon suyu konup, karıştırılır. Burna azar, azar çekilir. Günde 3 kere tekrar edilir.

Bunun dışında kaynar su içerisine nane, limon ya da  biberiye yağını birkaç damla koyarak koklamasını sağlayabilirsiniz.