Güneş Lekesi Maskesi – Çil Giderici Tarif


Güneş lekesi maskesi hazırlamak için evimizde bulunan malzemeleri kullanacağız. Bildiğiniz gibi güneş lekeleri can sıkıcı bir durum oluyor. Bu durumdan doğal malzemelerle kurtulmak mümkün. Dilerseniz tarifimize geçelim.

Güneş lekesi maskesi

Güneş Lekesi Maskesi – Malzemeler

  • 1 salatalığın üçte biri(1/3)
  • 1 tutam maydanoz
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı limon ya da portakal suyu
  • 1 çay kaşığı zeytin yağı

Güneş Lekesi Maskesi – Hazırlanışı

Yıkadığımız salatalık ve maydonozu blender’dan geçireceğiz. Öncelikle salatalığı ince ince doğruyoruz. Salatalığın kabuklarını soymadan kullanıyoruz. Daha sonra maydanozu elimizle parçalayarak blender’ın içine koyuyoruz.

Blender’da çektikten sonra süzgeç yardımıyla süzüyoruz. Karışımı süzdükten sonra maydanozla salatalığın suyunu çıkarıyoruz. Süzdüğümüz karışımdan bir yemek kaşığı kadar su çıktı.

Süzdüğümüz suyun içine 1 yemek kaşığı yoğurt ekliyoruz. Yoğurdun susuz kısmını kullanıyoruz.

1 çay kaşığı da limon suyu ekliyoruz 1 çay kaşığından fazla eklemeyin yeterli gelecektir. Limon asitli olduğu için fazlası cildinizde yanma yapabilir.

Eğer cildiniz kuru veya hassas ise limon yerine aynı ölçüde portakal suyu kullanabilirsiniz. Daha sonra malzemelerimizi karıştırıyoruz.

Karıştırdıktan sonra 1 çay kaşığı zeytin yağı ekliyoruz. Eğer cildiniz yağlı ise zeytinyağı eklemeseniz de olur. Tekrar karıştırıyoruz.

Maskemiz şu anda hazır, maskemiz aşırı sulu olursa kıvam vermek için biraz pirinç unu ekleyebilirsiniz. Ancak yoğurdun susuz kısmını kullanırsanız gerek olmayacaktır.

Güneş lekesi maskesi

Güneş Lekesi Maskesi – Uygulama

Önce cildimizi temizliyoruz. Cildimizi temizledikten sonra maskemizi kulak yanında veya çene altında test ediyoruz. Daha sonra temiz cildimize uyguluyoruz. Göz altlarına yaklaştırmadan kullanmamız önemli.

Maskeyi Ne Zaman Uygulamalıyız?

Maskemizi akşamları uyguluyoruz. Uygulamadan sonra maskemiz fazla kalırsa 10 dakika bekledikten sonra ikinci kat uygulamayı yapabilirsiniz. İki katı uyguladıktan 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Maskeyi Ne Kadar Süre Uygulamalıyız?

Maskemizi haftada 3 kere uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda cilt lekelerinden kurtulduğunuzu farkedeceksiniz.

Sağlıcakla kalın.


Leave a Reply

Your email address will not be published.