Kilo vermek için sabahları ne içsem ne yesem?


Birçok kişinin en önemli sorunu hiç kuşkusuz fazla kiloları. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerse internette diyet listeleri ve hızlı kilo verme formüllerini inceliyor. İşte, detaylar…

Kilo vermek için sabahları ne içsem ne yesem?

Pek çok kişi sabah uyanır uyanmaz limonlu bir bardak su içerek güne başlıyor. Uzmanlar ise limonlu suyun sanıldığını gibi kilo vermek için kesin yol olmadığının altını çiziyor. Limonlu su, vücudu toksinlerinden arındırıp tansiyon dengesini sağlamak için son derece kıymetli. Bazı uzmanlar ise gece bir bardak suyun içerisine yarım limon suyu ve bir adet çubuk tarçının eklenmesini öneriyor. Sabah ise ilk iş bu karışı içmek olarak gösteriliyor. Söz konusu bu karışım metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor. Ancak pek çok uzman sadece uyanır uyanmaz aç karna kişilerin yarım litreye yakın su içerek hem sağlıklarını koruyacaklarını hem de daha çabuk kilo vereceklerini belirtiyor.

Aç karna su içmenin faydaları nelerdir?

Uzmanlar sağlıklı bir bedene sahip olunması için her gün en az 2,5 litre su içilmesi gerektiğini belirtiyor.

Sabah içilen su vücudu toksinlerden arındırıyor.

Aç karına su içmek cilt sağlığı için de kıymetlidir. Aç karnına 2 bardak su içmek cildimizin esnekliğini ve gerginliğini korumasına yardımcı olur ve erken kırışıkların oluşmasını engeller.

Su içmek metabolizma hızını artırır. Su, vücuttaki toksinleri atmak dışında yağ ve kalori yakımına da katkı da bulunur. Ayrıca, açlık hissini bastırarak gereksiz ve fazla yemenin önüne geçer. Sabahları su  içmek lenf bezlerimizin ve bağırsak yolumuzun sağlığını koruyarak ve kortizol değerlerimizi kontrol etmemize yardımcı olarak bizi enfeksiyonlardan korur ve genel sağlığımıza katkıda bulunur.

Aç karnına içilen 2 su bardağı su gün boyu ihtiyacınız olan enerjiyi sağlar.


Leave a Reply

Your email address will not be published.