Kızınızı hijyenik ped kullanımı hakkında bilinçlendirdiniz mi?


Kızınızla konuştunuz kızınız durumu benimsedi ve artık ilk regl dönemini atlattığı için konu regl döneminde kendini nasıl muhafaza edeceğine geldi. Bu yazı sayesinde ona hijyenik pedlerin nasıl kullanılacağı durumunda iyi tavsiyeyi verin ve sorularını güvenle cevaplayın.

papatya
papatya
  1. Şimdilerde pedler kullanım kolaylığı için tasarlandığından iç çamaşıra yerleştirmesi çok basit. Kızınıza, ellerini yıkayarak temizledikten sonra, pedin tüm kağıt ambalajlarını çıkarmasını söyleyin. Daha sonra pedi iç çamaşırın ortasına yerleştirerek yapışkan yüzeyi iç çamaşırına doğru yapıştırmasını söyleyin. Pedin kanatlarını iç çamaşırının kenarlarına doğru kıvırarak iç çamaşırını yukarı doğru çekip doğru yerleştirip yerleştirmediğini kontrol etsin.
  2. Çocuğunuza pedini en az 3-4 saatte bir değiştirmesi durumunda olduğunu ve sık olan günlerde bunu daha çok tekrarlaması gerekeceğini öğretin. Ve daha sonra çok sıkılaşan günler için tasarlanmış daha emici pedler olduğundan da bahsedin.
  3. Gece sabaha kadar korunmak için yüksek emiciliği olan bir gece pedi seçiminiz olsun. Ped markalarının Platinium gece olmasını önerin, uykusunda bile sızıntılara karşı %100 koruma sağlayacak şekilde tasarlanırlar
  4. Günlük pedler regl döneminin dışında her gün için kullanılabilir. İç çamaşırının hafif akıntılara karşı gün boyu temiz ve uzun kullanılmasını sağlar. Ayrıca regl başladıktan sonraki iki yıl düzensiz olabileceği göz önünde bulundurularak acil durumda ona ekstra koruma sunar.

Ped kullanımı hakkında bilinçli olmak, ilk birkaç sene boyunca regl dönemini olumlu hale getirmek açısından önemlidir. Kızınıza bu dönem boyunca kendine güvenmesi için gereken tüm bilgileri onu sunarak destekleyin.


Leave a Reply

Your email address will not be published.