Kudret narı nasıl bir meyvedir ve nasıl tüketilir?


Kudret narı nedir?

Kudret narı, kabakgiller familyasından tropik ortamlarda yetişen yiyecek ve ilaç olarak kullanılan bitki türü.

Kudret narı nasıl fayda sağlar?

İçinde c vitamini olduğu için şifa kaynağı sağlar.

İçinde e vitamine ve protein bulunduğu için bağışıklık sistemi güçlenir. Bakteri, mikrop ve virüslere karşı savaşır.

Mide ve bağırsakta bakteri oluşumunu önler, sindirim sistemi hastalıklarını tedavi edebilir. Düzenli kullanımda kudret narı kürü mide ve bağırsak ile ilgili sorunlarda ve şikayetlerin azaldığı bildirilmiştir.

Kudret narı, güneşin cilde zararlarını ortadan kaldırır. Egzama, çıban ve sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde fayda sağlar kudret narı, akne tedavisi, cilt lekeleri ve derin cilt sorunlarına karşı korur.

Kandaki mikropları temizler çünkü özellikleri antioksidan ve anti-mikrobiyaları ile kan bozuklukların karşı etkilidir kudret narı.

Tümör oluşumunu ve ilerlemesini önler çünkü içerisinde likopen ve lutein var. Kanser hücrelerinin çoğalmasını önler, sağlıklı hücreleri koruyarak kanserli hücrelerin yok olmasını sağlar.

Kudret narı’ın içinde Polypeptide-p veya p-insülin adı verilen insülin benzeri bir bileşim olduğundan kandaki şeker seviyesini doğal olarak dengeler. Bilimsel olarak kantlanan kudret narı düzenli bir şekilde tüketildiğinde, kan şekeri düzeyini tip 2 diyabet hastalarında büyük bir ölçüde düşürür.

Kudret narı zararları nelerdir?

Kudret narının bir sürü yararı olmasına karşın zararları da mümkündür Kudret narı zararları şunlardır; çok fazla yenildiği zaman karın ağrısı ve ishal, kalp ritimlerinde düzensizlik, çekirdekleri fazla yutulduğu zaman ateş, baş ağrısı ve komaya neden olabilir. Kudret narının hamilelik dönemlerinde yenilmesi pek tavsiye edilmez.

Kudret narı nasıl yenir?

Kudret narının içindeki kırmızı narını püre haline getirip bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırıyoruz. Normalde de faydalı olan kudret narı sabahları aç kanına bir tatlı kaşığı yenildiğinde daha çok fayda sağlar.

Kudret narı macunu hazırlanışı; bir tane olgunlaşmış kudret narının çekirdeklerini çıkartın bir güzel püre haline getirin bir bardak hakiki ve doğal balın içine katın ve karıştırın. bu karışımı bir kavanoza alın ve bir ay bekletin karşınıza sulanmış bir şekilde çıkar ve karışımı sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı tüketin. cildinizde ise sorunlu bölgeye sürerek de fayda sağlayabilirsiniz.

Zeytin yağlı kudret narı macunu hazırlanışı; bu karışım için bu sefer bir bardak bal yerine bir bardak hakiki ve doğal zeytin yağı gereklidir. Bu karışımı bir kavanoz da hazırladıktan 6 ay sonra kullanabilirsiniz. Yine cilt sorunlarına iyi gelen karışımımız, sorunlu bölgeye uygulanabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.