Mutfak Temizliği İçin Pratik Yöntemler


Mutfak temizliği meşakkatli bir iştir dolaplar, buz dolabı, penceresi ve fayansları derken bütün günün bitiyor. Bu yüzden pratik yöntemlere ihtiyaç duyuyoruz. Tertemiz ve pratik yöntemler bu yazıda.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Dolaplardaki Eşyalar

Dolaplardaki eşyaları dışarıya çıkartın temizliğe öyle başlayın.Her sildiğiniz yerin eşyalarını içine teker teker yerleştirin.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Buzdolabında ki Yiyecekler

Buz dolabındaki yiyecekleri ve buzdolabının eşyalarını aynı şekilde dışarıya çıkartın. buzdolabının eşyalarını dışarında yıkayın ve süzülmeye bırakın. Buz dolabının içini silerken diğer eşyalar süzülecektir. Ve son olarak yiyeceklerin poşetini dizerken azaltın böylece yerden tasarruf edebilirsiniz.

[tie_full_img]

Karbonat
Karbonat

[/tie_full_img]

Yağ Çözücü

Bu işlemi yaparken bütün eşyalar yıkanmış dolaplara konulmuş olsun. Ortada hiç bir eşyanın olmadığına emin olun. Mutfaktaki eşyaları dışarıya çıkartın. Bütün dolapların kapaklarını üstüne, penceresine, fayanslara, ocağın üstüne ve buz dolabına yağ çözücüyü sıkıyoruz. Kiri yumuşayan yüzeyleri teker teker siliyoruz. Bol suyu olan kovalarda bezi yıkıyoruz.

Vilada İle Temizlik

En sona yerleri bırakıyoruz önce yerlerde ki fayansları bir fırça yardımı ile ovalayın daha sonra vilada yardımı ile silin.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Eşyaları Yerlerine Dizin

Son olarak eşyaları yerlerine dizin.

 

Kolay Gelsin…:)


Leave a Reply

Your email address will not be published.