Neslican Tay kimdir? (Biyografi)


1998 yılında Bursa’da dünyaya gelen Neslican Tay, ilk ve orta öğrenimini Rize’de tamamlamıştır. Fen lisesi okuyan Neslican üniversite sınavına 15 gün kala kanser hastası olduğunu öğrenir. O sırada tedavi sürecine başlamak zorunda kalan Neslican Tay eğitimini yarım bırakmak zorunda kalır.

Kanserle savaştığı sırada eğitiminden geri kalmak istemeyen Neslican azmeder ve üniversite sınavında başarılı olur. Bahçeşehir Üniversite’sinde Psikoloji okumaya başlayan Neslican, azmi sayesinde eğitimini de sürdürmeyi başarır.

Kanser nedeniyle bacağını kaybettiğinde yıl 2018 olmuştur. Kendisine Demir Kadın diye isim takan Neslican Tay, bacağını kaybetmesine rağmen yaşama sevincini bir an olsun bile kaybetmemiştir. Hayata karşı sergilediği bu tutumuyla bir çok insana rol model olan Neslican, verdiği röportajlarda kendisinin bir bacaktan daha fazlası olduğunu söylerek hayata olan pozitif bakışıyla milyonları etkilemiştir.

3 kere kanser hastalığını yendi

Neslican tam olarak 3 kere kanser hastalığını yenmiştir. Yaşama sımsıkı tutunması ve hayat dolu tavırlarıyla binlerce kişi tarafından sosyal medyada takip edilen Neslican, kanser hastalığına her yakalandığında yılmadan mücadele etmiştir.

Kendisi gibi hasta olan pek çok kişiye moral olan Neslican, 3 kere atlattığı kanser hastalığına tekrar yakalanmıştır. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan Neslican son tedavisine başlamadan önce kendisini sevenlere ve takip edenlere bir de videolu mesaj göndermiştir.

Hastalığı yeneceğini ve yaşamayı çok sevdiğini söyleyen Neslican, videonun ardından tedavisine başlamıştır.

Neslican Tay toplamda 4 kere kanser hastalığıyla mücadele etmiştir. Ancak son seferde hastalıkla olan mücadelesinde başarılı olamamıştır. 5 gün süren mücadelenin ardından 20 Eylül 2019 tarihinde 21:20’de hayata gözlerini kapamıştır.

21 yaşında aramızdan ayrılan Neslican, hayata karşı pozitif bakışıyla herkese örnek olmuştur. Son kez 15 Eylül 2019’da sosyal medya hesabından paylaştığı videoda iyileşeceğini ve bu hastalığı da yeneceğini söyleyen Neslican, hayata vedasıyla tüm Türkiye’yi hüzne boğmuştur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.