Regl sancısı nasıl geçer? Regl sancısı bitkisel çözüm


Kadınların büyük kısmı regl dönemini sancılarla geçirir. Kadınlar bu sancılardan kurtulmak için bitkisel yöntemlerin olup olmadığını araştırıyor. İşte, regl sancısından kurtulmanın yolları.

Regl sancısı nasıl geçer? Regl sancısı bitkisel çözüm

Sığla yağı kadınların regl sancılarını ortadan kaldırmak için son derece kıymetlidir. Sığla bir diğer ismiyle buhur yağı, sığla ağacından elde edilen bitkisel bir üründür. Ülkemizde sığla ağacı Muğla ve çevresinde bulunmaktır. Bu ağaçtan elde edilen balzam kaynatılıp, preslendikten sonra satışa sunuluyor. Tahin görünümünde, bal kıvamında olan bu ürünün kendine has ağır bir kokusu mevcuttur. Binlerce yıldır sağlık için kullanılan bu ürün Türkiye’den özellikle Avrupa’ya ihraç edilmektedir. Osmanlı zamanında sığla ağacından elde edilen sığla/buhur yağı Mısır’a çokça ihraç ediliyordu.

Menopoz döneminde kadınların ihtiyaç duyduğu adet söktürücünün en doğal halidir sığla yağı… Sığla yağı menopoz belirtilerini geciktirir. Ayrıca bu yağ regl ağrısı ve kramplarını hafifletir.

Sığla yağı nasıl tüketilir?

Şifa kaynağı olan sığla yağını her sabah aç karna 1 yemek kaşığı olarak tüketebilirsiniz. Sığla yağını yedikten sonra 15-20 dakika boyunca yemek yememeniz önemli. Dilerseniz sığla yağına bal ekleyip tüketebilirsiniz. Kendine has bir kokusu olan bu ürünü toz leblebi ile karıştırıp da yiyebilirsiniz. Sığla yağının şifa özelliğinden faydalanmak için kesinlikle ölçülü olmanız gerekiyor.

Sığla yağının yan etkileri nelerdir?

Sığla yağı binlerce yıldır kullanılan en güvenilir ürünlerdendir. Yapılan araştırmalar bu ürünün pek fazla alerjiye sebep olmadığını ortaya koymuştur. Sığla yağının bilinen tek yan etkisi ise mide bulantısıdır. Ayrıca hamile ve emziren anneler bu yağdan uzak durmalıdır. Düzenli olarak bir ilaç kullanıyorsanız; sığla yağını tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.