Temizlik Avcılarını Kıskandıracak Hijyenik Tüyolar


Öncelikle saçlarınızı ortalıkta taramayın. Elektrik süpürgesinin ucundan avuç avuç saç toplamak zorunda kalırsınız. Hatta daha da kötüsü halıda yeterince bu kılları temizleyemezsiniz. Ama banyoda taranılan ve dökülen saçıl ellerinizle bile toplayabilir tek bir tanede kalmaz. Deterjanlı işlerde bulaşık eldiveni kullanmayı unutmayın ve pencereleriniz açık kalsın.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Evde Temizliğe Nereden Başlanmalı?

Evde temizliğe balkondan başlanmalı oradan gelecek olan tozlar sonrada içeriye girmesin. Daha sonra odaları temizlemeye devam edebilirsiniz.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Tahta Sehpalarınız Nasıl Temiz Kalabilir?

Üzerine şeffaf kalın bir naylon örtü kestirebilirsiniz. Üstünde ki naylonu silebilirsiniz bu sayede sehpanız kararmaz. Aynı zamanda bu işlemi ince buzdolabı için kestirilen naylon örtülerinden de alabilirsiniz. Bu sayede yiyecekler döküldüğünde buzdolabının ızgara çekmecesine örtüye denk gelmiş olacak.

Yağ Sökücü Temizlikte Dostunuz Olacak

Mutfakta, banyoda, yağlanan ve kirlenen fayansları yumuşatır temizlenmesini kolaylaştırır. Ocaklarda ki inatçı lekeleri zorlanmadan çıkartırsınız. Banyonuzda ki duşakabini içinde kullanabilirsiniz.

[tie_full_img]

Koltuk Takımı
Koltuk Takımı

[/tie_full_img]

Odaları Temizlerken İlk Hangi Yerden Başlanmalı?

Odaları temizlerken ilk olarak halıları süpürüp yerden kaldırın. Sonrasında marley yüzeyi süpürüp silin. En sona sehpaları, masayı, televizyon konsolu, televizyonu, televizyon dijital kutusunu, kapıları ve pencere kenarlarını silerek final yapabilirsiniz.

[tie_full_img] [/tie_full_img]

Camları Silerken Neler Dikkat Etmeliyiz?

Eğer çok yağlıysa yağ çözücü kullanabilirsiniz ilk önce. Sonra pencere kenarlarını ve camların kaba tozunu alabileceğiniz bir bez edinin. Pencerelerinizin kabasını alın. Daha sonra pencerelerinizi deterjanlı bezle bir silin. Durulama beziyle de bir silin. Son olarak kurulama bezi kullanın bitirin.

[tie_full_img][/tie_full_img]

Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılır?

Kıvamlı çamaşır suyunu tuvalet için kullandığınız bulaşık süngerinize sıkın tuvaletinizin ya da klozetinizin her yanına yayabilirsiniz. Biraz bekletin ve daha sonra süngerinizle sürtmeye devam edin sonra yıkayın. En sona bir kez de por çözü ve kıvamlı çamaşır suyunu hızlıca tuvaletin içine ve dışına sürün. Sonra derhal tuvaletten dışarıya çıkın. 1 saat bekledikten sonra hızlıca tuvaletinizi yıkayın.

Kolay Gelsin…


Leave a Reply

Your email address will not be published.