Varis tedavisinde en iyi yöntemler nelerdir?


Varis on kişini yedisinde görülen bir tür hastalıktır. Yaklaşık 50 yaş ve üzeri hanımlarda sıklıkla görülür ve maalesef giderek çoğalan bir damar hastalığıdır. Damarlarımız da bulunan kapakçıklar var bu kapakçıklar aşağından kan yukarıya çıkınca açılıyor ama yukarından aşağı inince kapanıyor. Bu sorun yüzünden oluşan bir hastalıktır varis. Yani kalp damar kapakçıklarının bozulması sonucu oluşan damar hastalığıdır varis.

Peki ya bu sorunu nasıl çözümleyebiliriz? Evde varis tedavisini nasıl sağlarız? Öncelikle böyle bir hastalıkla karşılaştığınız da ilk önce doktorunuza başvurmanız önerilir. Evde varis tedavisi iki yöntemle yapılabilir. Birincisi egzersiz yöntemiyle ikincisi ise bitkisel yöntemle.

Birinci yöntem egzersiz

Damarlarda aşağından yukarıya kanı çıkartır yukarında aşağıya kan inmez kapakçıklar kapanır demiştik. Peki biz bu sorunu nasıl tedavi edebiliriz.  Sırt üstü yattığımız yerde bir sehpa yardımı ile bacaklarımızı yukarıya dikiyoruz. Ardından parmaklarımızı geriye doğru çekip iterek yaptığımız egzersiz ile kan dolaşımını sağlayabilirsiniz.  Bu hareketi çokça yapmanız önemlidir çünkü kan dolaşımını hızlandıran bu hareket tedavinizde fayda sağlar.

İkinci yöntem bitkisel yöntem

Giderek daha da çoğalan bu hastalığının en önemli etkeni yeme içme alışkanlıklarımızın bozulmasıdır. Doğal gıdalardan uzaklaşmakta bu hastalığı tetiklemektedir. Şimdi ise bu hastalıkta kurtulmak için hazırlayacağımız bitkisel çaylarımıza geçebiliriz.

Sabahları içeceğimiz kırk kilit bitkisi çayımız;

  • Bir buçuk su bardağı kaynayan su
  • Bir tatlı kaşığı kırk kilit otu

Hazırlanışı ise kaynayan suyumuzun üstüne kırk kilit otumuzu ekleyip 3 dakika kaynatıyoruz. Sabahları bu çayımızı sabah kahvaltısından iki saat sonra içiyoruz.

Akşamları içeceğimiz çaban çantası bitkisi çayımız;

  • Bir buçuk su bardağı kaynayan su
  • Bir tatlı kaşığı çaban çantası bitkisi

Hazırlanışı ise kaynayan suyumuzun üstüne çaban çantası otumuzu ekleyip 3 dakika kaynatıyoruz. Akşamları bu çayımızı akşam yemeklerinden 2 saat sonra içiyoruz.

Bu iki çayı 1 ay kullanıp 2 hafta ara verip sonra tekrar 1 ay daha kullanabilirsiniz.

Sağlıcakla kalın geçmiş olsun değerli okuyucularımız…


Leave a Reply

Your email address will not be published.