Yaşlandırma programının adı nedir biliyor musunuz?


Son günlerde herkes yaşlandırma programının adını merak ediyor. Herkesin yaşlandıklarındaki görüntülerini paylaştıkları sosyal medya adeta yıkılıyor. Instagram filtresi diye ortalarda dolaşan yaşlandırma programı nedir? Yaşlandırma programının adı nedir? Gelin bu sorularınızı cevaplayalım.

Son günlerde inanılmaz derecede popüler olan yaşlandırma programı adeta bir çılgınlığa dönüşmüş durumda. Programın temel özelliklerinde yaşlandırma, gençleştirme, sakal ekleme, saç rengi değiştirme ve buna benzer bir çok filtre bulunmakta. Kendimizin ve arkadaşlarımızın gelecekte nasıl olacaklarını görmek inanılmaz bir duygu. Bu yüzden ister istemez heyecanlanabiliyoruz. Kimimiz yaşlı akrabalarımıza benzetiliyoruz. Kimimiz dedemizi hatırlatıyoruz. Bu da duygusal anların yaşanmasına sebep olabiliyor.

Yaşlandırma programı aynı zamanda ücretli ve ücretsiz filtreler sunmakta. Neyse ki yaşlandırma ve gençleştirme filtreleri ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Peki yaşlandırma programı bu işi nasıl yapıyor?

Yaşlandırma Programı
Yaşlandırma Programının Adı Nedir?

Kendine has bazı algoritmaları olan program kişilerin yükledikleri resimleri bir takım işlemlerden geçirerek yaşlanınca nasıl görüneceğinize dair tahminler yapıyor. Yaşlanınca cildimiz sarkar, saçımız sakalımız beyazlar, göz altlarımız çöker, derimiz buruşur. Bu ve bunun gibi tahminleri işin içine kattıktan sonra yüzümüzün genel hatlarını koruyarak bizim yaşlanınca görüneceğimiz hali aşağı yukarı tahmin ediyor.

Yaşlandırma programının adı nedir ve nasıl indirilir?

Aslında işin içinde sihir değil güçlü bir mühendislik var. Lafı fazla uzatmadan yaşlandırma programının ismine ve nasıl indireceğinize geçelim. Programı indirmek için telefonunuzdan Google Play’e girmeniz gerekmektedir. Buradan sonra da Programın adını yazarak arama yapacaksınız.

Yaşlandırma programının adı FaceApp. İndirmek ücretsiz. Uygulama marketlerinden telefonunuza rahatlıkla kurabilirsiniz. Android kullanan okurlarımız buraya tıklayarak programı yükleyebilir ve kullanmaya başlayabilirler.

FaceApp Yaşlandırma Programı
FaceApp Yaşlandırma Programı

Yaşlandırma programı FaceApp nasıl kullanılır?

Yaşlandırma programının kullanımı çok kolaydır. Programın arayüzü Türkçe olduğu için kullanmakta zorlanmayacaksınız. Tek yapmanız gereken filtreleri uygulamaktır. Yine de sizler için aşağıda kısaca adım adım anlatmaya çalıştık.

  1. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra açın.
  2. FaceApp sizden resim seçmenizi ya da yeni bir resim çekmenizi isteyecektir.
  3. Resim işlemini geçtikten sonra bir süre resminizi işlemek için bekletecektir.
  4. Daha sonra filtrelerin olduğu ekran gelecektir.
  5. Aşağıda bulunan kutulardan önce ‘Yaş’ seçeneğini seçip daha sonra da ‘Yaşlı’ seçeneğini seçmelisiniz.
  6. Resminiz işlendikten sonra gelecekteki haliniz ortaya çıkacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.