Yüz nasıl beyazlar? Yüz beyazlatma formülü


Hem kadınlar hem de erkekler sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmak ister. Bu nedenle pek çok kişi internette “Yüz nasıl beyazlar?” , “Cilt nasıl ışıldar?” gibi soruların cevabını araştırıyor. İşte, detaylar…

Yüz nasıl beyazlar? Yüz beyazlatma formülü

Japon hanımların ciltlerinin bembeyaz olduğunu görmüşsünüzdür. İşte, bunun en önemli sırrı pirinç… Pirinç, para aminobenzoik asit (PABA) içerir. Bu madde cildin güneşten korunmasını sağlar. Pirinç yemeklerde tüketildiğinde bu enzim vücuttaki C vitamini seviyesini yükseltir. Ayrıca pirinç ferulik asit ve allantoin yönünden zengindir. Bu maddeler diğer vitamin ve minarellerle birleştiğinde güneşe karşı koruyuculuk özelliğini kat kat artırır. Bütün bu saydıklarımız düzenli kullanıldığında pirincin cildi beyazlatmasını sağlar. Cildinizdeki koyu lekelerden kurtulmak için düzenli olarak pirinç kullanırsanız, aydınlık bir cilde sahip olmanız mümkün hale gelecektir.

Pirinç suyu nasıl hazırlanır?

Yöntem 1

En yaygın kullanım şekli pirincin kaynatılmasıyla elde edilen sudur. Bunun için öncelikle pirinçler yıkanır. Ardından bir ölçü pirincin içerisine 4 kat daha fazla su eklenir. Pirinç ocağa alınır ve kaynatılır. Yaklaşık 5 dakika kadar kaynayan pirinç ocaktan indirilir. Ardından bir kaşıkla ya da blendarla pirinçler ezilir. Böylelikle pirincin içerisindeki yararlı maddeler suya geçecektir. Elde edilen su ince bir süzgeçle ya da tülbentle süzülür. Hazırlanan su kavanozlara boşaltılır. Ardından su karanlık ve serin bir ortamda bir hafta dinlendirilir. Bir haftanın sonunda pirinç suyunun katılaşmış olduğunu fark edeceksiniz. Cildinizi pirinç suyuyla yıkamadan önce hazırladığınız toniği su ile seyreltmeyi ihmal etmeyin.

Yöntem 2

Bu yöntemde pirinçleri pişirmenize gerek yok. Pirinçleri bir kasenin içerisine alın ve üzerine su doldurun. Elinizle pirinçli suyu karıştırın. Su dalgalı bir hal alınca pirinçleri süzüp suyu başka bir kaseye aktarın. İşte, pirinç suyunuz hazır.

Pirinçten peeling maskesi hazırlamak mümkün mü?

Malzemeler:

1 avuç pirinç

Süt

Bir avuç pirinci rondodan geçirin. Elde ettiğiniz toz halindeki pirincin içerisine göz kararı süt ekleyin. Pirinci macun kıvamına getirene kadar süt eklemeniz yeterli olacaktır. Hazırladığınız macunu dairesel hareketlerle cildinize sürün. Maskeyi sürdükten yarım saat sonra cildinizi ılık suyla temizleyebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.