Yüz nasıl temizlenir?


Yüz nasıl temizlenir? Cilt bakımı yapmak oldukça önemli ve kişiyi sağlıklı gösteren bir uygulamadır. Fakat her şeyden önce günlük yüz bakımı nasıl yapılmalı, cilt nasıl temizlenmeli ve nasıl sabunlanmalı, kişisel olarak öğrenilmelidir. Her cilt tipi ayrı olduğu için bakımda kişisel olmalıdır. İşte cilt temizliği ve bakımı…

Cildin temizlenmesi için, hangi cilt tipine sahip olduğunuzu ve cildinizdeki sorunları bilmelisiniz. Haftalık cilt bakımlarında yağlı ciltlerin derinlemesine temizlenmesi ve mutlaka uygun bir nemlendirici kullanması gerekir. Bunun için peeling gibi uygulamalar doğru sonuçlar verecektir. Kuru ciltler ise, haftalık programlarına nem dengesini sağlayacak ve cildin yumuşamasını etkileyecek maskeler uygulamalıdır.

Cilt temizliği ve peeling kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sivilcelerdir. Sivilcelerin üzerine peeling uygulaması yapmak, bütün deriye sivilce iltihabını yaymak demek olacaktır. Dolayısıyla sivilcenin kuruması için farklı bir uygulama yapılmalı ya da sivilceli bölgelere bu uygulama kesinlikle yapılmamalıdır.

Cildi temizlerken elektronik aletlerden ya da elektronik fırçalardan yardım almak gerekebilir. Kullanılacak olan ürünün daha fazla etki etmesini sağlayacağı için elektronik fırçalar kullanılabilir.

Cildi yıkadıktan sonra sert uygulamalarla havlu kullanarak cildin durulanması, doğru değildir. Derinin üzerindeki su hafifçe alındıktan sonra, suyu çekmesi ve nemini koruması sağlanır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.